Na inaugurację rundy do Lusiny!

Po zimowej przerwie na boiska B-klasy wracają piłkarze najniższego szczebla rozgrywek,w tym piłkarze naszej Unii rywalizujący w grupie VI okręgu legnickiego.Swoją inaugurację rundy wiosennej obchodzić będziemy na wyjeździe a dokładnie w Lusinie gdzie zmierzymy się z miejscowym Kam-Posem.

KAM-POS Lusina-Unia Rosochata :29 marzec,niedziela godzina 11.00 w Lusinie.O szczegółach zbiórki naszych piłkarzy poinformujemy wkrótce.

W rundzie jesiennej obecnego sezonu 2014/15 obie drużyny spotkały się na boisku w Rosochatej i była to pierwsza kolejka rozgrywek.Nasz zespół odniósł przekonywujące zwycięstwo 7-1.Trzeba jednak pamiętać,że w tej rundzie już tak łatwo nie będzie a najważniejszym grzechem byłoby lekceważenie rywala.Wiele od jesiennego starcia się zmieniło,głównie w naszym zespole.Klub przechodzi organizacyjną przebudowę,zmienił się trener,styl gry a co bardzo istotne mocnym zmianom uległa nasza kadra.Bez zmiany pozostaje natomiast cel a w tej kwestii zespoły z Lusiny i Rosochatej różnią się mocno.Ekipie niedzielnych gospodarzy awans "nie grozi" tym bardziej spadek.Unia co nie jest tajemnicą chciałaby jak najszybciej powrócić do A-klasy bo przecież cały czas jesteśmy aktualnym spadkowiczem.Trzeba jednak być realistą i wziąć pod uwagę fakt,iż do lidera tracimy aktualnie pięć oczek a odrobienie tej straty nie będzie łatwe zwłaszcza,że rywale,piłkarze z Mikołajowic raczej prezentują równy poziom i tylko raz zaliczyli wpadkę w meczu z Damianowem.Czy więc mamy walczyć tylko o drugie miejsce,które w pewnych okolicznościach również może przynieść pożądany awans?Z pewnością piłkarze Unii nie będą oglądać się na rywali a w każdym meczu będą się starali walczyć o pełną pulę i to może być ewentualnym kluczem do sukcesu.Nasz zespół jest w mocnej przebudowie a piętrzące się urazy,kontuzje nie ułatwiają sytuacji przy dość wąskiej kadrze,co nie zmienia jednak faktu,że nasi piłkarze są bojowo nastawieni by walczyć o końcowy sukces na koniec ligi.Czy w takim razie wykonamy pierwszy krok już w najbliższą niedzielę w Lusinie i zainkasujemy jakże potrzebne trzy punkty?Nasi najgroźniejsi rywale mają w tej kolejce następujący rozkład jazdy.Orzeł który jest liderem pauzuje.Wicelider Zjednoczeni Snowidza wyjeżdżają do Chełmca z którym w pierwszej kolejce wygrali skromnie 3-2 u siebie.W tabeli wielkich roszad po tej kolejce raczej być nie powinno,ale jedno jest pewne,że nasi piłkarze muszą poszukać w Lusinie trzech punktów.W kolejnej bowiem kolejce w Rosochatej 12 kwietnia,będziemy mieli pierwszy "rodzynek na cieście"..zagramy ze Zjednoczonymi.