Pierwszy sprawdzian za nami!

Korona Kawice-Unia Rosochata 7-3 (1-2)

Gole dla Unii:Naporowski(7min),Proczkowski(45min),Dwornicki(52min)-dla Korony:12,47,67,70,77,78,86min

Unia:Karasiak-Łaskarzewski(Szostak),Hreczany,Kuc,Dwornicki-Kawa,Pożoga,R.Czuchta,Rzepliński,Lefek(Lesiak)-Naporowski(Proczkowski)

W dniu dzisiejszym swój pierwszy sparing w tym roku rozegrała nasza drużyna.Rywalem na boisku w Kawicach była miejscowa Korona która jest vice liderem gr IV legnickiej B-klasy.Ten dość "na prędko" zorganizowany sparing okazał się bardzo pożyteczny i mimo absencji wielu podstawowych graczy i mocno okrojonego składu,mieliśmy okazję sprawdzić kilku testowanych graczy oraz przyjrzeć się uważnie 15 letniemu juniorowi Unii.

To właśnie nasz utalentowany junior Jędrzej Naporowski wyprowadził nasz zespół na prowadzenie już w 7 minucie meczu.Kapitalne podanie Marcina Rzeplińskiego i obejmujemy prowadzenie.Radość nie trwała jednak zbyt długo bo już pięć minut później gospodarze wyrównują.Od tego momentu toczy się bardzo wyrównana gra i mamy dużo walki w środku pola.Kiedy wydawało się ,że w pierwszej połowie nic się już nie wydarzy,strzelamy bramkę do szatni.W 45 minucie sytuacji sam na sam nie marnuje Grzegorz Proczkowski przy asyście Norberta Szostaka.Do przerwy prowadzimy 2-1.Niestety ilość błędów w naszym wydaniu była spora w dniu dzisiejszym i moment dekoncentracji w 47 min sprawił,że po raz kolejny wynik meczu się wyrównuje.W 52 minucie po raz trzeci wychodzimy na prowadzenie.Gola głową zdobywa Paweł Dwornicki.Niestety jak się miało okazać to było wszystko na co stać było dziś nasz zespół.Między 67 a 86 minutą gospodarze zdobywają pięć goli i ostatecznie zwyciężają.

Bez wątpienia grając w nowym ustawieniu i składzie momentami nasz zespół grał ciekawą piłkę.Dobre wrażenie pozostawili po sobie gracze testowani,Bartek Łaskarzewski,Szymon Hreczany oraz Mariusz Lefek.W środku pola wyróżniali się jak zwykle Robert Czuchta i bardzo aktywny powracający po kontuzji Damian Pożoga.Dobre piłki zagrywał Marcin Rzepliński.Niewątpliwie jednak brakuje nam jeszcze skuteczności,kondycji i jest wiele elementów do dopracowania w grze destrukcyjnej a materiał do przemyśleń spory ale błędy są do wyeliminowania na treningach bo do ligi pozostają dwa miesiące a widzieliśmy dziś wiele plusów w naszej grze i to już napawa optymizmem.

Kolejny sprawdzian czeka nas już za tydzień z Konfeksem Legnica(juniorzy),w Legnicy,sobota godzina 13.00 na sztucznym boisku Zespołu Szkół Budowlanych.