Porażka w Lusinie!Inauguracyjny falstart Unii.

Kam-Pos Lusina-Unia Rosochata 1-0 (0-0)

Gole:dla gospodarzy (54 min)

Unia: Karasiak-M.Forgiel (82 Flejszar),Staszków,Kuc,F.Forgiel (82 Tetera) - Drożdż (60 Głaz),Rzepliński,Pożoga,Czuchta,K.Forgiel -Szopiński (70 Kuźmiński)

Niestety,nie udał się początek rundy wiosennej naszym piłkarzom.Po bardzo słabym meczu nasz zespół  uległ niżej notowanemu rywalowi minimalnie 1-0.Warunki pogodowe były dziś dość trudne i obie ekipy nie były w stanie rozwinąć skrzydeł,stąd mieliśmy na boisku dużo walki w środku pola i bardzo mało strzałów na bramki wraz z płynnymi akcjami.Być może inaczej potoczyłyby się losy tego meczu gdyby w 24 minucie strzał Roberta Czuchty trafił do siatki gospodarzy,jednak ekipę z Lusiny uratowała poprzeczka.Gospodarze swoją szansę dostali w 54 minucie i jak się okazało był to cios zabójczy.Nasz zespół ruszył do odrabiania strat,niestety brak było pomysłu na wykończenie akcji i praktycznie tylko jeden strzał w końcowej fazie meczu Karola Forgiela minimalnie minął słupek bramki rywala.Wszystkie inne akcje kończyły się na 16-nastce gospodarzy.Trzeba wspomnieć też o pracy arbitrów tego spotkania bo rzadko zdarza się na tym poziomie rozgrywkowym aby zawody były tak dobrze prowadzone.

Porażka naszego zespołu z pewnością jest przykra i należy z niej wyciągnąć należyte wnioski,ale nie można nie zauważyć,że piłkarze Lusiny zagrali dobry mecz i nie była to ta sama drużyna która jesienią przegrała w Rosochatej 7-1.

Na przysłowiowe "otarcie łez" pozostaje wiadomość,że nie tylko nasi piłkarze mieli dziś słaby dzień.Porażki nieoczekiwanej z Chełmcem doznali bowiem Zjednoczeni Snowidza a więc obecny wicelider tabeli. {EDIT: Wynik tego meczu jest nie do końca wyjaśniony,ponieważ są różne wersje podawane i należy poczekać do oficjalnego sprawozdania z meczu!Oprócz wyniku ze strony OZPN 1-2 dla Snowidzy są też wersje 4-2 dla Chełmca oraz 4-4..}

Z takiego rozwoju wydarzeń najbardziej może się cieszyć lider Orzeł Mikołajowice który pauzował,gdyż w następnej kolejce dopisze sobie trzy punkty za walkower z Jarosławiem a najgroźniejsi rywale zagrają między sobą..Nasza Unia podejmie wicelidera Zjednoczonych Snowidza a mający ciche aspiracje do walki o czołowe lokaty zespoły z Damianowa i Budziszowa zagrają między sobą na boisku Polderu.Szykuje się więc ciekawa kolejka a to wszystko czeka nas już 12 kwietnia.