Zryw Chełm-Unia Rosochata 2-6 (0-2,1-1,1-3)

2-3 dla gospodarzy 70 min z rzutu karnego

2-4 Zięba 79 min

2-5 P.Czuchta 85 min z rzutu wolnego

2-6 Szostak 90 min

Unia (1 połowa): Karasiak-M.Forgiel,Kawa,Staszków,Dwornicki-K.Forgiel,Pożoga,Szostak,P.Czuchta,Kołbuc-Zięba

Unia (2 połowa): Karasiak-M.Forgiel,Staszków,Dwornicki,Orzechowski-Kaczmar,Pożoga (46 Olszanowski),Kawa (46 Naporowski),Pogwizd,Kołbuc-Zięba

Unia (3 połowa): Karasiak-M.Forgiel (76 Pogwizd),Kawa,Staszków,Dwornicki (76 Orzechowski)-K.Forgiel,Pożoga,Naporowski (80 Kaczmar),Olszanowski (76 P.Czuchta),Szostak-Zięba

Drugi  w tym roku sparing naszego zespołu odbył się tym razem przy bardzo dobrej piłkarsko pogodzie.Zgodnie z przewidywaniami spotkanie toczone było w szybkim tempie i mieliśmy kawał ciekawego widowiska.Oba zespoły stwarzały mnóstwo sytuacji po ładnych kombinacyjnych akcjach (z tego znane są zresztą oba zespoły) i w efekcie dość licznie zgromadzona publiczność nie miała powodów do nudy i narzekań.Końcowy wynik tego trójmeczu (grano 3 x 30 minut) jest bardzo wysoki i korzystny dla Unii ale jest też odzwierciedleniem boiskowych wydarzeń.Unia była zespołem lepszym i wygrała zasłużenie jednak sam wynik nie jest tu istotny.Dla trenerów obu drużyn powstał dobry materiał do przemyśleń.Unia musi poprawić skuteczność bo gdybyśmy wykorzystali choć połowę ze stworzonych w tym meczu "setek" nasze konto powinno się co najmniej podwoić.Zryw to zespół budowany od nowa ale trzeba przyznać,że ekipa z Chełma już pokazała że ma ciekawy kolektyw a dotychczasowa praca zawodników oraz trenera już wydaje pierwsze owoce,bo jak na około dwa miesiące w tym gronie są przeciwnikiem trudnym i z pomysłem na grę.

Mecz rozpoczął się ostrożnym badaniem sił i w pierwszych 20 minutach obie drużyny próbowały przejąć inicjatywę.W środku pola ewidentnie "wygrała" Unia więc gospodarze starali się mocno oskrzydlać grę.Stopniowo jednak nasz zespół zaczął dominować w odbiorze piłki i spychał zespół gospodarzy do defensywy.W 23 minucie na prowadzenie wyprowadza naszą drużynę Karol Forgiel,który otrzymuje doskonałą piłkę od asystującego przy tej akcji Mateusza Kołbuca.Już cztery minuty później ten sam duet powtarza swój wyczyn.Ponownie Karol Forgiel z asystującym Mateuszem Kołbucem i Unia na przerwę schodzi z wynikiem 2-0.

Druga odsłona po licznych zmianach w ustawieniu  i składzie przynosi w 43 minucie kolejną bramkę.Tym razem do siatki drużyny z Chełma trafia Sebastian Kawa który otrzymał podanie od przymierzanego do zespołu i bardzo dobrze dziś grającego Tomasza Orzechowskiego.Testowany obrońca doskonale rajdował lewą stroną i przy niepewnej postawie defensywy gospodarzy szansy nie zmarnował nasz grający klubowy sekretarz.W 48 minucie gospodarze strzelają bramkę na 1-3 po bardzo dobrym uderzeniu z dystansu i tak też kończy się druga odsłona meczu.

Trzecia część to kolejna modyfikacja składu na boisku i kolejne próby.W 70 minucie mecz nabiera rumieńców bo gospodarze otrzymują zasłużonego karnego.Po dość przypadkowym zagraniu w polu karnym ręką Pawła Dwornickiego Zryw strzela bramkę kontaktową.2-3 i wydaje się,że gospodarze poderwą się teraz do śmielszej gry.Tak też było ale nasz zespół z zimną krwią konsekwentnie grał swoje i na efekty nie trzeba było długo czekać.W 79 minucie na 4-2 dla Unii podwyższa Łukasz Zięba.W 85 minucie pada najpiękniejsza bramka meczu.Rzut wolny pośredni wykonuje Paweł Czuchta i doskonale przymierzona piłka ląduje w samym okienku bramki Zrywu.Praktycznie w ostatniej akcji meczu nasi gracze strzelają szóstą bramkę.Bardzo dobrze w polu karnym zachował się Norbert Szostak,który widząc niepewną postawę defensywy po naszej wrzutce w pole karne i dość biernej postawie bramkarza zdecydował się "pójść do końca".W efekcie wyłuskał piłkę tuż przed linią końcową,zwiódł bramkarza i obrońcę i z ostrego kąta technicznym strzałem ulokował piłkę w siatce..

Bardzo żwawy mecz i bardzo pozytywny sparing to podsumowanie naszej dzisiejszej wycieczki piłkarskiej do Chełma.Bardzo cieszy,że nasz zespół gra składnie i że nowi przymierzani piłkarze prezentują się z dobrej strony.Nie wszyscy wprawdzie mogli dziś być z nami z przyczyn zawodowych czy też z powodu chorób ale wszyscy dziś grający zasłużyli na pochwałę za walkę i boiskową mądrość.Na pewno do poprawki musi pójść skuteczność bo "setki"które stwarzamy muszą być wykorzystywane w większym stopniu i zwłaszcza takie okazje jak mieli dziś Damian Pożoga,Marcin Olszanowski,Łukasz Zięba,Paweł Dwornicki,Mateusz Kołbuc,Sebastian Kawa czy Dawid Kaczmar muszą znajdować drogę do bramki.Jednak trzeba przyznać że do ligi jest jeszcze czas i nad "zimnokrwistością"z pewnością jeszcze popracujemy.Gratulacje dla całego zespołu i podziękowania za dzisiejszy mecz a już za tydzień na kolejny piłkarski mecz udamy się do Czarnych Golanka.