Co nowego przed ligą?Bedą zmiany!

Wielu kibiców i piłkarzy z niecierpliwością oczekuje na start rozgrywek nowego sezonu w rozgrywkach B-klasy,ale też jak wiemy nie znamy jeszcze terminarzu rozgrywek popularnej "B-undesligi" ani nie są też znane podziały na grupy w nowym sezonie.Jedno co wiemy to fakt,że zmiany będą z pewnością i to duże!Dotychczas wiadomo (co wiąże się z wymogami licencyjnymi,kwestiami logistycznymi),że zmniejszona będzie ilość grup w legnickiej B-klasie.Praktycznie..zniknie jedna grupa.W zeszłym sezonie mieliśmy sześć grup,w tym roku przewidziana jest ilość pięciu.Jak zapowiada Ozpn Legnica cztery z tych grup będą składały się z 13-tu ekip a jedna z 12-tu.Wiele klubów zniknie z piłkarskiej mapy regionu ale też zapowiada się pojawienie się kilku nowych ekip.Między innymi swoją chęć zgłoszenia drużyn rezerw wyjawiły np Kuźnia Jawor czy Przyszłość Prusice.Należy więc się spodziewać,że takie "uszczuplenie" ligi spowoduje jej reformę i na chwilę obecną trudno przewidzieć gdzie znajdzie się nasza Unia i jak będzie wyglądał nowy skład ligi w której przyjdzie nam rywalizować.Cokolwiek by nie sądzić o tym co się wydarzyło i jakkolwiek nie spojrzeć na tak poważne zmiany jakie nastąpią już w tym sezonie jedno wydaje się być pewne a mianowicie może się podnieść poziom sportowej rywalizacji w grupach,bo raczej sytuacji gdzie drużyny przegrywają po 10-0 bo jadą na mecz w ośmiu nie będzie.Z niecierpliwością więc czekamy na komunikat OZPN-u o terminarzu i składzie lig w nowym sezonie.