Pogromy i niespodzianki.Po 15 kolejce spotkań.

Za  nami już 15 kolejka spotkań B-klasy.W minioną niedzielę,co charakterystyczne już w tym sezonie dla tej ligi i czwartej grupy nie zabrakło niespodzianek.Mieliśmy też przekonywujące zwycięstwo oraz totalny pogrom.Najbardziej jednak elektryzowało wszystkich spotkanie w Tyńcu gdzie miało dojść do pojedynku pomiędzy miejscową Cichą Wodą a liderem z Lusiny.Stawka meczu była olbrzymia,bo mogło dojść do zmiany na pozycji lidera.

W hicie kolejki Cicha Woda Tyniec Legnicki podejmowała KAM-POS Lusinę.Biorąc pod uwagę przed tym meczem sytuację w ligowej tabeli należało się spodziewać minimum zaciętego i dramatycznego pojedynku.Tak się jednak nie stało.Goście czyli lider z Lusiny rozgromili Cichą Wodę 3-0 i pokreślili,że stają się pewnym kandydatem do awansu.Piłkarze z Tyńca tym pojedynkiem raczej określili swoje cele na ten sezon.Mało realne wydaje się coś więcej niż walka o podium i trzecie miejsce.Zwycięstwo KAM-POS niespodzianką nazwać nie można ale rozmiar w jakim tego dokonali piłkarze z Lusiny już tak.

Zmianę na pozycji vice lidera po tej serii spotkań zapewniło dwa kolejne spotkania.

W pierwszym z nich doszło do niespodzianki bo dotychczasowy vice lider tabeli a więc Kaczawa II Bieniowice doznała porażki w Ernestynowie z Polonią 0-2 nie mając w tym meczu zbyt wielu argumentów.

Drugim pojedynkiem ,który miał wpływ na obecny układ na szczycie tabeli był pojedynek rozpędzonego na wiosnę Krokusa Kwiatkowice z LZS Budziszów Wielki.Piłkarze z Kwiatkowic przed tygodniem rozgromili Kuźnię II aplikując jaworzanom dziewięć goli tracąc jeden a w tym tygodniu..wyczyn swój powtórzyli z tą różnicą jednak ,że zachowali czyste konto.W ten sposób kwiatkowiczanie zostali w pełni zasłużenie nowym vice liderem rozgrywek spychając za "plecy"niemrawo poczynające sobie na początku rozgrywek ekipy z Tyńca i Bieniowic.

Nasza Unia o czym pisaliśmy osobno pokonała pewnie w meczu wyjazdowym Polder Damianowo 4-1 i awansowała już na piątą lokatę ale jest to też wynikiem tego,że zespoły przed nami grać miały bezpośrednio ze sobą.Jednak nie zagrały.

Spotkanie Kuźni II Jawor z Koroną Kawice zostało przełożone na 11 maja.

Orzeł Pichorowice o którym pisaliśmy po jesieni,że w stosunku do możliwości wypadł blado zajmując dopiero 11 miejsce powoli chyba odżywa."Czarny Koń"poprzedniego sezonu zanotował drugie z rzędu zwycięstwo na wiosnę pokonując 3-1 LKS Chełmiec i  przesunął się dzięki kompletowi punktów w dwóch meczach wiosennych już na siódmą lokatę.Teraz podbudowani piłkarze z Pichorowic ostrzyć sobie będą zęby na kolejne punkty w meczu..z naszą Unią.

Drugi z Orłów w tej lidze a więc Orzeł Konary rozgrywał drugie spotkanie u siebie na wiosnę.Przed tygodniem miejscowi minimalnie polegli 2-3 z Kaczawą a w tą niedzielę wynik powtórzyli.O ile porażka z Bieniowicami mogła być przewidywalna to już 2-3 w miniony weekend z Czarnymi Golanka trzeba traktować w kategorii niespodzianki.Dla ekipy z Golanki to drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Z pewnością niemałe emocje czekają nas w najbliższy weekend.Największym hitem kolejki będzie pojedynek nieobliczalnej Korony Kawice z rozpędzonym Krokusem Kwiatkowice.Derby gminy Prochowice zawsze elektryzowały kibiców i zawodników dlatego to spotkanie zapowiada się najciekawiej ale będziemy mieli również emocje w pojedynkach Kaczawy II z Cichą Wodą bo po tym spotkaniu któryś z zespołów może definitywnie raczej przekreślić swoje szanse na walkę o kontakt z czołówką.Remis też raczej nikogo nie urządza.Będziemy mieli również w 16 serii ciekawy mecz pomiędzy naszą Unią a Orłem Pichorowice bo obie drużyny będą chciały wygrać aby umocnić się w środku tabeli a biorąc pod uwagę,że na wiosnę obie ekipy zdobyły komplet punktów nikt nie będzie chciał przerwać tej passy.Lider z Lusiny zmierzy się z Kuźnią II ale biorąc pod uwagę formę jaworzan i klęskę 9-1 na inaugurację ciężko spodziewać się,że KAM-POS zgubi w tym meczu punkty.Choć dopóki piłka w grze..jak mawiał klasyk..Ciekawie będzie w meczach pozostałych bo dojdzie do rywalizacji miedzy sobą całej drugiej części tabeli: LZS Budziszów podejmie Polder Damianowo.LKS Chełmiec w swojej nie zdobytej dotąd twierdzy zmierzy się z Orłem Konary a Czarni Golanka podejmą Polonię Ernestynów.

Emocji z pewnością nie zabraknie a my oczywiście będziemy przyglądać się jak co tydzień boiskowym poczynaniom.