Unia Rosochata - Chełmy Chełmiec Piotrowice 3:1

Bramki: Zięba(2),Naporowski

W ostatnim meczu sympatycy zespołu Unii przeżyli prawdziwą huśtawkę emocji. Po niedawnych bardzo dobrych rezultatach wszyscy liczyli, że w spotkaniu przeciwko drużynie Chełmy Chełmiec Piotrowice będzie podobnie. Nic bardziej mylnego. W pierwszej części meczu mimo optycznej przewagi nie udało się wykorzystać żadnej ze stworzonych sytuacji. Co więcej to goście wyszli na prowadzenie po nieudanej pułapce ofsajdowej naszego zespołu. Tak więc do przerwy wynik 0-1 i niezadowolenie ze strony kibiców jak i samych zawodników.
Na drugą część meczu piłkarze Unii wyszli jednak mocno zmotywowani. Wystarczyło zaledwie kilka minut aby odwrócić losy spotkania. Pierwszy sygnał do ataku dał Łukasz Zięba, który w swoim stylu fenomenalnie uderzył piłkę z dwudziestu metrów, a ta załopotała w siatce. Chwilę potem w polu karnym faulowany był Jędrek Naporowski. „Jedenastkę” na gola zamienił Łukasz Zięba tym samym strzelając swoją drugą bramkę w meczu. Następny fragment gry to dominacja naszego zespołu, której nie udało się niestety udokumentować kolejnymi golami. Goście natomiast ograniczyli się do kontrataków. Jeden z nich omal nie zakończył się dla nich pozytywnie jednak świetna interwencja na przedpolu Arka Karasiaka uchroniła Unię przed stratą bramki. Pod koniec meczu błysnął Damian Głaz. Jego rajd lewą stroną boiska i mocne dośrodkowanie w pole karne na gola zamienił Jędrek Naporowski. Kibice wreszcie mogli odetchnąć z ulgą. 3-1 i kilka minut do ostatniego gwizdka, tego nie można było zmarnować. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie kolejne trzy punkty trafia na konto Unii.
Dzięki wygranej Unia została samodzielnym liderem. Stało się tak za sprawą remisu 2:2 LZS Budziszowa Wielkiego z Krokusem Kwiatkowice. Kolejnym rywalem naszego zespołu będzie Kuźnia II Jawor.