Unia Rosochata-Polder Damianowo 6-0 (3-0)

Gole: Głaz-2 (6,78 min),M.Forgiel (13),Czuchta (35),Kuźmiński (67),Kaczmar (77)

Unia: Karasiak-M.Forgiel (75 F.Forgiel),Dziadyk,Staszków (75 Olszanowski),Dwornicki-Kołbuc,Kawa,Czuchta,Pogwizd (60 Żochowski),Głaz-Kuźmiński (70 Kaczmar)

żółta kartka:Dwornicki (34 min)

Ostrą strzelaninę urządzili sobie dziś nasi piłkarze w pojedynku z solidną ekipą Polderu Damianowo.Nikt chyba nie spodziewał się,że nasi gracze zaaplikują rywalom aż sześć goli a gdyby była lepsza skuteczność,więcej wyrachowania i zimnej krwi w niektórych momentach skończyłoby się "dwucyfrówką". Najważniejsze jednak są dziś trzy punkty i tak ważne przełamanie dla naszej drużyny.Miejmy nadzieję więc,że kryzys i kłopoty mamy już za sobą i sytuacja się ustabilizuje głównie jeśli chodzi o kadrę.W dniu dzisiejszym wprawdzie brakowało kilku piłkarzy a nowe "nabytki" musiały jeszcze obejrzeć mecz z trybun ale kadra która była dziś do dyspozycji stanęła na wysokości zadania i dała dziś prawdziwy koncert gry.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia naszego zespołu.Pomimo lejącego się z nieba żaru nasi gracze narzucili zabójcze tempo gry i chyba też "rządni krwi"po wpadce w pierwszej kolejce postanowili dosłownie rozszarpać rywala.Już w 6 minucie precyzyjne zagranie Roberta Czuchty na bramkę zamienia Damian Głaz.Pechowa okazuje się dla gości 13 minuta.Bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Kołbuca efektownym strzałem na bramkę zamienia Mateusz Forgiel. W 35 minucie nasz 16-letni skrzydłowy Mateusz Kołbuc zalicza drugą w tym meczu asystę.Tym razem jego umiejętne dogranie piłki wykorzystuje Robert Czuchta.Do przerwy nasz zespół prowadzi 3-0 ale gdyby lepszą skutecznością wykazał się Damian Głaz rywale minimum jeszcze trzy razy wyciągaliby piłkę z siatki.Najpierw w 33 min Damian próbuje lobować bramkarza gości i do szczęścia brakło kilku centymetrów,następnie w 43 i 44 min dwa razy przegrywa pojedynki sam na sam.Goście byli wyraźnie oszołomieni tą kanonadą i mieli w przerwie nad czym myśleć.I widać myśleli,bo po przerwie przez pierwszy kwadrans zespół z Damianowa osiągnął lekką przewagę stwarzając kilka gorących sytuacji pod naszą bramką.Nasz blok defensywny jednak radził sobie z akcjami rywala dziś bardzo dobrze.Na bokach doświadczeni Mateusz Forgiel i Paweł Dwornicki rozbrajali akcje ze skrzydeł a w środku dwóch 18-latków Krzysztof Dziadyk i Damian Staszków genialnie "sprzątało"wszystkie potencjalne zagrożenia.W 67 minucie goście zrozumieli już,że nic dzisiaj nie wskórają z szalejącą Unią.Kapitalne podanie od Damiana Głaza wykorzystuje Andrzej Kuźmiński i Unia prowadzi już 4-0.Od tego momentu goście byli już zdruzgotani a Unia włączyła piąty bieg.W 77 minucie będący dopiero od kilku minut na boisku 17-letni Dawid Kaczmar z zimną krwią oszukał w polu karnym obrońcę i umieścił piłkę w siatce.Nie sposób pominąć tu faktu,że było to pokłosie efektownej akcji na linii Głaz-Czuchta (druga asysta Roberta),która była jedną z najładniejszych akcji w meczu.Już minutę później zostaje ustalony wynik meczu.Wszystko zaczęło się w środku pola gdzie piłkę wywalczył po dwóch twardych starciach Patryk Żochowski.Nie namyślając się długo zagrał on na wolne pole i szybki rajd Damiana Głaza kończy się drugim dla niego trafieniem a szóstym dla Unii.Nasi piłkarze ostro nacierali ale mimo kilku prób nie udało się podwyższyć rezultatu.Jeszcze w ostatniej minucie meczu na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Kołbuc jednak piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

Bardzo dobry mecz i zasłużone zwycięstwo naszego zespołu.Wszyscy piłkarze zasłużyli dziś na pochwałę i podziw,że przez pełne 90 minut w takim upale utrzymywali zawrotne tempo,grając bardzo efektownie i co najważniejsze efektywnie.

W najbliższej kolejce czeka nas wyjazdowy pojedynek do Orła Pichorowice z którym spotkamy się w niedzielę 6 września.