Plan na listopad.Sparingi po rundzie.

W związku z licznymi pytaniami odnośnie planów treningowych,sparingowych itd w miesiącu listopadzie chciałbym przedstawić harmonogram zakończenia tej rundy obecnego sezonu oraz co nas czeka do końca tego roku kalendarzowego.Jednocześnie chciałbym zwrócić uwagę,że jest to ogólny plano-gram i mogą w nim nastąpić pewne zmiany.

Jak już w poprzednim artykule zostało ujęte,przed nami teraz seria trzech ligowych spotkań.Ten swoisty piłkarski maraton znajdzie swój finał 15 listopada.Dla naszych graczy nie będzie to jednak oznaczało natychmiastowej przerwy.Zaraz po zakończeniu ligowych zmagań rozpocznie się okres tak zwanego "roztrenowania" i w tym czasie Unia rozegra 2-3 sparingi które wstępnie są planowane na niedzielę (godziny do ustalenia) w terminach 22 listopad,29 listopad oraz w zależności od wielu czynników w tym pogodowych możliwy jest termin 6 grudnia.Po tym terminie piłkarze mieć będą wolne aż do kolejnego okresu przygotowawczego.W przypadku gdyby nie było w którymś z terminów przeciwnika na sparing (na ten moment mało prawdopodobne)spotkamy się na wewnętrznych niedzielnych treningach i gierkach.

W temacie sparingpartnerów po zakończeniu rundy praktycznie ustalony jest już mecz towarzyski 29 listopada w Rosochatej ze Zrywem Chełm czyli przedstawicielem wrocławskiego okręgu z którym mieliśmy przyjemność spotkać się latem a z którym to już wtedy ustaliliśmy,że będziemy się spotykać w przyszłości.

Nie jest wykluczone,że ze Zrywem spotkamy się dwukrotnie,bo także na 22 listopada jest opcja sparingu ale to jest uzależnione od tego czy ekipie z Chełma uda się przełożyć swój ligowy pojedynek i czy też Unia nie otrzyma potwierdzenia od innych zespołów które mogłyby zagrać w tym terminie.

Co do potencjalnych rywali na terminy wolne (22.11 i ewentualnie 6.12) to trwają rozmowy i o konkretach na ten moment za wcześnie mówić.Informować będziemy na bieżąco w miarę ustaleń.Uchylając tylko rąbka tajemnicy jako ciekawostkę nadmienię,że jeden ze sparingpartnerów z którym podjęte są rozmowy to zespół wyjątkowo atrakcyjny,bo zupełnie nie dawno występował..w drugiej lidze.Czy jednak uda się doprowadzić do tego meczu i trenerowi uda się niespodzianka dla zespołu uzależnione jest od wielu (niestety)czynników.

Mecze sparingowe które są planowane oprócz etapu roztrenowania dla naszych czynnych zawodników mają też służyć pokazaniu się nowym zawodnikom,którzy z całą pewnością w tych sparingach szansę dostaną.W chwili obecnej nasz zarząd czyni starania o pozyskanie dwóch nowych zawodników a nie wykluczone,że być może chęć spróbowania sił w barwach naszego klubu wykażą kolejni.